| McClod a întrebat:

Pot sa schimb procesorul la un laptop Samsung NP300V5Z? Funda. Am procesor i3 2.1 dar vreau sa-mi pun un i7 de 2.7

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu poti, pentru ca nu ar fi compatibil cu celelalte componente!

| Perfect1T a răspuns:

Cum a spus si Ipavel, nu s-ar potrivi cu celalalte componente! Dar m-ar interesa si urmatorul lucru: De ce vrei sa ti-l schimbi investind atatia bani pentru o diferenta infima de performanta! La ce ai fi vrut sa folosesti acel I7?

| McClod explică (pentru Perfect1T):

Sa nu se mai incalzeasca asa repede sad

| Perfect1T a răspuns (pentru McClod):

Pentru asta iti trebuie un cooler pentru laptop, un i7 e probabil sa se incalzeasca si mai tare pentru ca consuma si mai mult si are si o putere mai mare de lucru! Cauta la coolere pentru laptop-uri,ca sa le raceasca! E simplu, il cumperi, il pornesti si pui laptop-ul pe el, e ca o patura, si are la mijloc un ventilator! Cauta pe net ca gasesti!