| razvarazva a întrebat:

am un laptop Samsung np300v5z si placa video este slabuta si ma gandeam sa o schimb. Puteti sa imi spuneti daca se poate schimba va rog? big grin

4 răspunsuri:
| ITMania a răspuns:

Nu se poate schimba, trebuia sa fii constient de asta cand ti-ai luat laptop.

| razvarazva explică (pentru ITMania):

Chiar daca e dedicata? thinking

| ITMania a răspuns (pentru razvarazva):

Da. Dedicatele sunt si ele de 2 feluri, detasabile sau nu.
Cele detasabile se intalnesc de regula pe laptopurile scumpe, care se pot customiza in functie de nevoi. Pe cele dintr-o bucata, e lipita de placa de baza si cu greu poate fi schimbata, dar la un pret care nu ar moerita si nu pe orice laptop.

| ionel0909 a răspuns:

Schimbal cu un desktop daca vrei pentru jocuri, am eu unul dual core 2, 3ghz, 4 gb ram video dedicat 1 gb ddr3 128 biti, hdd 160 plus 80 sata, dvd rw llg si monitor led aoc de 19 inchi id allstefans daca vrei.