| AndyPeScurt a întrebat:

Pot sa schimb windosul (sa i pun windos 8)la un Compaq Presario CQ61 de 4 gb ram? Si. as vrea sa schimb si placa video (placa video actuala e ATI RADEON HD 4200) si cam cat ar costa toata procedura?
Placa video+windos.
Dau funda

3 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Nu poti schimba placa video, sunt putine laptopuri care suporta asa ceva! Din ce am vazut ...pare sa nu suporte Win8, nu ai drivere pentru el! Ramai la win7 (instaleaza varianta in 64 de biti, daca o ai deja instalata... nu prea mai ai ce face).
http://h10025.www1.hp.com/......reCategory

| AndyPeScurt explică:

Scuze placa video actuala e INTEL GRAPHIX MEDIA ACCELERATOR 4500MHD

| qweedi123 a răspuns:

Sincer sa fiu nu stiu. dar... ati dau un sfat : cauta pe wikipedia cum poti afla raspunsul sau pe clopotel.ro raspunsuri!