| anonim_4396 a întrebat:

Pot scoate banii de pe card cu telefonul, dacă sunt minor?(banca Transilvania)

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De pe card poti scoate la bancomat, daca cunosti codul PIN.
Cu telefonul nu poti scoate bani, fiindca nu e bancomat.

| Wr3nch a răspuns (pentru Bula):

Poti scoate bani daca ai NFC pe el si aplicatia BT instalata, dar depinde de tipul contului legat la card.

https://gadget.ro/......tphone-ul/

| Bula a răspuns (pentru Wr3nch):

Cu telefonul poti face eventual doar tranzactii bancare.
Eu n-am vazut niciodata bani scosi din telefon (eventual daca cineva le-a ascuns in el). big grin

| Wr3nch a răspuns (pentru Bula):

Folosesti telefonul in loc de card. Logic ca iti trebuie cont si card inainte, dar aflai daca dadeai click pe link laughing

| Bula a răspuns (pentru Wr3nch):

Nici din card nu poti scoate bani!
Pe ambele le poti folosi DOAR ca cheie de acces, nicidecum sa scoti bani fizici din ei.
tongue

| Wr3nch a răspuns (pentru Bula):

Ce umor de balta... Zi faina!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bravo Violetta/Anamaria/Jasmina/Ioneasca
Un alt raspuns de mare ca.cat.

https://www.bancatransilvania.ro/......nsilvania/