| stoicascoica a întrebat:

Pot utiliza Internetul mobil in timp ce zbor cu avionul?

Răspuns Câştigător
| Domne a răspuns:

Am auzit si eu de posibilitatea asta, pare-se ca o companie aeriana din SUA vrea sa implementeze acest serviciu, nu stiu cum stam in Europa la acest capitol.

4 răspunsuri:
| NoName_9903 a răspuns:

Din cate stiu deocamdata poti folosi doar apeluri de voce si sms-uri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic folosirea telefonului mobil este interzisa pe toata durata calatoriei (indiferent de tipul mesajului, voce, sms, mms), incepand cu anuntul facut de personalul de bord in acest sens si terminand cu debarcarea. Telefoanele mobile (ca multe alte aparate electronice) pot interfera cu echipamentul de bord al avionului. Unele aparate electronice cum ar fi mp3 playerele pot fi folosite pe parcursul zborului cu mentiunea ca trebuie oprite pe parcursul decolarii si ateriazarii aeronavei.

| andrada005 a răspuns:

In unele avioane trebuie sa tii telefoanele inchise... mie una mi se pare cam absurda ideea dar decat o amenda mai bine ma lipsesc 1ora de telefon...chiar am fost atentionata cd ma jucam pe el...

| danbodan a răspuns:

Eu nu nu stiu ca ar fi posibil, dar cine stie, poate in cativa ani va ceva la ordinea zilei.