| Andy_Andy_1977_LlEX a întrebat:

Poţi pune placă video unui laptop care nu are placă video deloc?(nici dedicată, nici integrată, deloc)

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu exista laptop care sa nu aiba macar placa video integrata, altfel cum s-ar desfasura afisajul?
Daca vorbim de un laptop caruia i s-a demontat placa video atunci e altceva.

| GPA a răspuns:

Poți monta o placă video dedicată pentru un laptop (care are adaptor wireless pe interfața miniPCI-e)cu o sursa de alimentare la îndemână și un adaptor EGPU : https://m.emag.ro/......DY5KX3MBM/

Citește lista de compatibilitate.

| nicu991 a răspuns:

Daca placa de baza a laptopului este prevazuta cu pad-uri nepopulate cu piese ( cipul grafic respectiv memoriile RAM ale graficii).
Un electronist iti poate lipi cipurile de memorie si cipul grafic pe acele pad-uri insa cel mai probabil v-a avea nevoie de o alta placa de baza de pe care sa le recupereze. In afara de asta, vei avea nevoie de un alt sistem de racire care sa includa radiator pentru cipul grafic, eventual o modificare de BIOS care sa recunoasca noile componente din sistem.

Este imposibil ca un laptop sa nu aiba grafica integrata, dedicata DA- fiindca este optionala in functie de configuratia respectiva.

| vali5 a răspuns:

Da poti face asta iti voi lasa eu niste link-uri cu tot ce ai nevoie pentru asta
1. sursa https://www.pcgarage.ro/surse/seasonic/s12iii-500-80-plus-bronze-500w/
2. conector pentru placa video https://www.emag.ro/......DB5KX3MBM/

| Anonim17536 a răspuns:

Da.dar iti trebuie placa video de pc, o sursa si un fel de mecanism care conecteaza placa video la laptop si la sursa