| AnotherSimplePerson a întrebat:

Poti sa anulezi un contract de la Vodafone pentru modem?

Răspuns Câştigător
| abcdfegbhwrthbfwsrtg a răspuns:

Din pacate nup. acum depinde de cat timp il ai. eu am facut prostia sa fac contract pe 2 ani cu ei(tot pentru modem) si s-a dovedit a fi o porcariebig grin. acum trebuie sa platesc 50 de lei lunar cu toate ca nu il mai folosesc., cei de la Vodafone nu prea inteleg situatie fie cu vorba buna fie mai rastit. eh.semnal -nu, viteza-nu, nu se merita. eu mi-am cumparat routter. asa te sfatuiesc si pe tine. fundita?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am auzit pana acum de contract pentru modem, poate este pentru internet si ai primit modemul gratuit. Orice contract cu executare succesiva(cum este si cel pentru internet) se poate rezilia, citeste contractul si afli in ce conditii. Daca dupa ce l-ai citit mai ai vreo nelamurire poti sa-mi scrii pe profil si o sa-ti raspund tot asa sau aici. Numai bine!

| PureEvil a răspuns:

Daca ai motive intemeiate sa o faci da poti sa il anulezi, acum depinde si ce presupune contractul pe care l-ai semnat si ce fel de clauze contractuale contine.De cele mai multe ori vei fi nevoit sa platesti in avans lunile ramase pana la terminarea perioadei contractuale.Consulta un avocat de pe www.avocatnet.ro in cazul in care consideri ca ti s-a facut o nedreptate, da cat mai multe detalii despre contract si decizi ce e mai departe de facut in functie de sfatul primit.

| Babushka a răspuns:

Da doar daca atunci cand ai facut contractul ai platit modemul. Daca contractul e facut pe 2 ani automat modemul se considera gratis si trebuie sa astepti sa treaca perioada aceasta. Poti anula contractul chiar si asa, dar vei plati pe toate lunile pana la 2 ani eu asa stiu. sper ca ti-am fost de ajutor