| anonim_4396 a întrebat:

Prin mijloace necunoscute mie, am reusit involuntar sa instalez pe ecran, pe langa bara de instrumente normale a lui Mozilla si doua bare de instrumente de la Google si Yahoo! Poate ca nu m-ar deranja prea tare (ca uneori imi sunt chiar utile), daca nu mi-ar ingusta spatiul de lucru pe ecran, ajungand aproape la jumatate. Asa ca vreau sa scap de ele, dar nu stiu cum!? Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Cred ca(,)cam asa:
Sus vizualizare, apoi bara de unelte si le debifezi.
La multi ani!

9 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Dandu-i hide doar o ascunzi. Intra in add & remove programs cauta goole toolbar respectiv yahoo toolbar si da-le uninstall. tongue

Apache
| Apache a răspuns:

...incercati click dreapta pe respectiva bara! si dati hide sidebar! ...sau daca vreti sa scapatai de tot de ea, ducetiva in control panel, instrument and tools si dezinstalatile de acolo! ar tr mearga

Elianna
| Elianna a răspuns:

Am rezolvat! De cand ma chinui! Multumesc @NiMeni.Ai fundita de la mine!
Nota ulterioara:
@noktambul:problema este mai de mult, nu din noaptea asta! Si nu am nici o tangenta cu alcoolul. La multi ani si tie si celorlalti care mi-au raspuns.@Brigaela:intai acolo m-am dus, dar nu era niciuna din cele doua.Am reusit sa sterg de acolo o alta bara(a treia) care-mi aparuse "Ask.com". Dar astea doua nu erau! Slava Domului ca am reusit, ca mi-s-a luminat ecranul!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Si inca o varianta (cea mai buna): Start -> Settings -> Control Panel -> add or remove programs. O sa-ti afiseze lista cu programele instalate si poti dezinstala Google Toolbar si Tahoo Toolbar. Si asa le scoti si din calculator.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

happy Ma bucur.

| allleeeee a răspuns:

Sus unde scrie Fisier, Editare etc si penultima functie Unelte, dai clik acolo, dupa aceea Suplimente.
Iti va aparea o fereastra mica in care trebuie sa cauti ce ai instalat si sa dai dezactiveaza sau dezinstaleaza.

| noktambul a răspuns:

Prin mijloace necunoscute tie?! O fi vorba de urmarile nefaste ale consumului de alcool. An Nou fericit!

| Sconcsiş a răspuns:

Click dreapta pe bare şi apoi le debifezi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai usor ar fi sa te duci la START cautare sau search scrii yahoo sau google si stergi tot ce iti apare! Si asa scapi