Întrebare recomandată | PauuuuL77 a întrebat:

Problema card camera foto. Vreau sa intru in folderul unde sunt pozele de pe o camera foto si nu am acces. Imi zice: The path F:\\DCIM does not exist or is not a directory. Am conectat camera printr-un cablu usb, dar am incercat sa pun cardul si pe un card reader si tot nu merge. Asa imi face si la alte carduri. Ce-i de facut?

2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Poate e de la windows sau de la antivirus, o protectie la citire. Ma gandesc la faptul ca pozele de obicei sunt intr-un subfolder in folderul DCIM, nu direct in el, de-asta spune ca DCIM nu-i un director, neavand subfoldere, e doar un folder obisnuit.

Insa daca iti face asa la toate cardurile ori camera salveaza cum ti-am zis ori problema e de la antivirus sau windows.

| PauuuuL77 explică (pentru AlexanderAdrian):

Antivirus nu am, dar chiar si inainte sa imi reinstalez windowsul tot asa facea. Habar nu am unde-i problema...pt ca inainte mergea orice card pe care il foloseam cu cititorul iar acum nu mai merg.