| SerbanElyan a întrebat:

Problema mea incepe asa: calculatorul merge cam greu si se blocheaza foarte desc cand folosesc GTA (daca dau alt+tab ca sa intru in alt program...). Si in principal cand foloseste flas-player (pentru club penguin) sau unity (pentru cube lands). Se bloceaza mai totimpul si merge foarte greu. Am memoria plina pe undeva pe la 30%. Si chiar nu stiu ce sa ii mai fac ca sa marga mai bine. As vrea sa imi spuneti ce as putea face cu el.
Si apropo, am niste "programe" care nu stiu ce fac... ( http://www.filehost.ro/29047053/TPU_bmp/ ). Imi puteti spune daca sunt folositoare, la ce si daca le pot sterge (ocupa cam mult...)

4 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Nu te putem ajuta daca nu stim ce configuratie are sistemul tau.
(deschide Run - tine apasat pe tasta windows dintre ctrl si alt din stanga si apasa R - scrie dxdiag si apasa enter)

| odo89 a răspuns:

Nu te atinge de acelea, lasa-le ca sunt ale sistemului de operare.
http://www.utilitarul.ro/2012/10/optimizare-windows-7-pentru-o.html

Răspuns utilizator avertizat
| SerbanElyan explică:

Apropo, am windows XP (2002)...