| DemonAlex a întrebat:

Problema no video input...de ieri seara cand intru in orice joc, dupa 5-10 min se face ecranul negru si scrie:No video input, entering sleep mode.Am reinstalat windows mai inainte, tot la fel face.nu e de la mufa sau altceva, am lasat calc si 2 ore aprins cu internet explorer, yahoo si skype in bara si nu avea nimic.problema e de la jocuri, ce pot face?

2 răspunsuri:
| 4ndr33y a răspuns:

Problema este la rezolutie sau la refresh rate din driver. Monitorul tau nu suporta o oarecare setare pe care driverul o foloseste. Incearca sa modifici rezoutiile si refresh rate-ul, la rezolutii iti recomant mai mici si eventual si setarea pentru monitor wide 16:9 sau patrat 4:3 iar refresh rate sa-l stabilesti la 60Hz

| DemonAlex explică:

Degeaba...am facut tot in afara de monitor wide(nu stiu cum sa fac acea setare, daca poti adauga alexboy1398 in lista de mess), tot asa face...Chiar nu mai stiu ce sa mai fac! Si nu cred ca e de la niciun driver, daca pana aseara mergea totul bine.