| costiclaudiu a întrebat:

Ieri mi-am reinstalat Windows XP pe calculator si acuma când intru pe internet explorer îmi spune,, internet explorer cannot display trlhe webpage" si am la net un ruter. Va rog ajutati-ma FUNDA

Răspuns Câştigător
| Rainmaker a răspuns:

Salut!
Trebuie reinstalate toate driverele. Apoi trebuiesc facute setarile din "Internet settings"-"Local Area Connection"-Broadband Connection". Aici trebuie sa introduci "User-name" si parola furnizate de distribuitorul tau de internet.S-ar putea sa trebuiasca refacute si setarile wireless.Destul de complicat daca nu ai facut niciodata.De la un alt terminal cu acces la internet poti vedea o multime de tutoriale pe Youtube despre reinstalare Windows XP.In alta ordine de idei, de ce nu incerci sa instalezi Windows 7? Este mult mai usor, gaseste drivere singur si functioneaza si pe calculatoare mai "slabute".

2 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Drivarele le-ai instalat si tu de la net, sunet etc

| K0sti a răspuns:

Driverele cine vrei sa ti le instaleze?