| JustPlay a întrebat:

Problema Windows...

De ceva vreme nu pot sterge fisierele...straight face pur si simplu cand dau click dreapta nu imi apare optiunea Delete straight face ce pot face?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce fel de fisiere sunt? sau foldere? Poate sunt din windows!
CUM STERGI UN FOLDER SAU UN FISIER CARE NU SE STERGE
Intra in Safe Mode cu tasta F8 si sterge-l de acolo! Daca nu merge descarca de aici Unlocker http://unlocker.ro.malavida.com/d913-descarcare-gratuita-windows Unlocker este un program de calculator folosit pentru a elimina fisiere.
Unlocker elimina fisierele blocate sau fisierele ce nu se pot elimina.
Unlocker detecteaza si elibereaza de aplicatiile si procesele ce blocheaza un fisier pe care vrem sa îl eliminam.
Cu Unlocker putem elimina orice tip de fisier aflat în uz, blocat de un virus sau de oricare alta aplicatie.
Unlocker este foarte util atunci când vrem sa eliminam manual fisiere infectate de virusi.
APOI! fa o devirusare ca aici http://www.tpu.ro/......mi-schimb/ vezi raspunsul meu! Si ai scapat de probelme! Bafta!

| Danιel a răspuns:

Problema este, probabil, din fisierul 'shell32. dll'. Optiunile contextuale 'Cut', 'Copy', 'Delete' si altele ti le furnizeaza acea librarie. Ti-as sugera sa efectuezi o scanare ce verifica integritatea fisierelor doar la urmatorul boot al Windows-ului (implica si faptul sa ai un CD/DVD cu o versiune Windows corespunzatoare cu cea actuala pe care o ai tu). Intra in meniul Start, optiunea Run... si executa comanda, fara ghilimele: "sfc /scanonce".
Tind sa cred ca ai XP, asa e? Altadata, daca te astepti la o solutie mai apropiata, expune si tu anumite detalii pentru a ma folosi de ele.

| vladvlad23 a răspuns:

Pai incearca sa il selectezi si sa apesi e butonul DELETE de pe tastatura.

| JustPlay explică:

EDIT: Sunt fisiere normale de ale mele...pana acu cateva zile le puteam sterge...acum nu mai pot, parca nu ar exista obtiunea delete pe acea partitie, caci problema o am numai pe una din cele 3 partiti ale mele