| Nuia a întrebat:

Problema Windows XP
Am reinstalat windowsu in partitia E deoarece nu mergea fragmentat C-ul in timpul instalarii, apoi cu unloker 1.9.1 am sters toate fisierele care nu imi permitea sa le sterg din C, dar tot nu pot formata partitia, ceea ce ma uimeste este ca: Din 48Gb, 38Gb sunt liberi, adica 10Gb sunt ocupati in C, care este gol, am bifat obtiunea sa vad fisierele ascunse, si total ele formeaza 1 GB, oare de ce imi ocupa 10 GB in C, este un virus, sau asa e normal?

Posibil sa fie memoria a ce era in cosul de gunoi din vechiul sistem de operare din C?, ca nu l-am golit inainte de instalareworried

Răspuns Câştigător
| dorikut a răspuns:

Formatează partiția folosind un CD bootabil. Dacă după formatarea partiției Windows-ul refuză să pornească, bootează de pe CD-ul de instalare al Windows, intră în Recovery Console (apăsând R după încărcarea aplicației de preinstalare) și execută următoarele comenzi:
fixmbr
fixboot

B-Bye! wave