| Alex_Fetescu_1999 a întrebat:

Probleme cu o boxa mică.Am o problema cu o boxa mica cam cat o plana dar nu este bluethoot.ma rog.deci cand o bag in priza se aprinde daca dau pe butonul on...iar daca o scit din priza se stinge bateria este incarcată si totusi nu merge daca o scot din priza.Ma ajutati si pe mine va rog! Poate este de la placa de baza.zic eudar nu stiu exact.

1 răspuns:
| Arthiom a răspuns:

O poza cu boxa se poate? sau modelul ei. Ai incercat dupa ce o scoti din priza sa apesi iar pe butonul de power? sa vezi ce se intampla? Ori ti-a murit bateria si nu se mai incarca, ori a cedat circuitul responsabil cu incarcarea bateriei. Daca te pricepi, desfa boxa, cauta bateria, vezi ce scrie pe ea (ce tensiune are incarcata si capacitatea ei in mAh adica miliamperi/ora) dupa cauti o baterie cu o tensiune aproximativ egala cu cea a bateriei originale si o pui in locul bateriei originale sa vezi daca porneste boxa scoasa din priza, daca porneste inseamna ca bateria era problema si trebuie schimbata cu o baterie similara REINCARCABILA adica cu un acumulator, altfel daca pui o baterie obisnuita si vrei sa o incarci o sa te trezesti ca iti ia boxa foc. In orice caz, daca nu te descurci mergi la un service. Sau mai poti intreba pentru detalii aici.