| BenjaminFranklin a întrebat:

Probleme pe facebook. Vreau ca cineva daca doreste sa afle informatii despre mine sa poata apela la butonul About, chiar daca nu este prieten cu mine. In acest caz, cum pot sa fac sa se vada aceste informatii chiar si celor care nu sunt prieteni?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu ai cum.Pe facebook și alte rețele de genul ăsta nu ai intimitate, chiar dacă aparent ar fi.De ce? Simplu.Din costrucția rețelelor de socializare se considră că dacă ai cont acolo atunci deja toți de acolo ți-s prieteni.Deci dacă vrei Privacy cu adevărat lasă-te de Facebook.Sunt și alte metode mult mai eficiente de comunicare/socializare în afară de acest mijloc de control al userilor că numa rețea de socializare nu mai îi(o fost la început, dar acum...). Succes

| мαяdυк a răspuns:

Pai intri pe profilul tau/actualizeaza informatiile si de ex da clic pe informatii generale ai acolo editeaza. o sa vezi ca in drepul fiecarei categorii ai butonul ala cu cine -ti poate vedea informatiile: public, doar prieteni, cercuri etc.