| HumptyBumpty a întrebat:

Procesor: Intel Celeron 336 2.79 GHz
Placa de baza: Intel G41
Placa video: Intel G41 Express Chipset
RAM: DDR3 2GB 667MHz

Am cateva intrebari:
Pot schimba ceva din el, sa bag ceva mai bun si sa fie compatibile una cu alta?
In legatura cu ramii, daca pot baga alti rami pe o frecventa diferita sau se vor arde?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Un procesor mai bun si o placa video!

| LeMike a răspuns:

Da in primul rand poti sa caumperi o placa video dedicata, apoi sa iti cumperi un procesor dualcore.
In legatura cu rami:poti sa adaugi nu se vor arde dar vor lucra pe ce mai mica frecventa pe care o montezi.

| UnQ7 a răspuns:

Din cate stiu la laptop doar ramii pot fi schimbati fara probleme.
La procesor e mai dificil, trebuie sa ai socket compatibil cu procesorul pe care vrei sa il cumperi.
La placa video din cate vad o ai integrata in procesor deci nu merge schimbata.
Totusi daca vrei sa le schimbi iti trebuie placa de baza noua.
Ramii nu am probleme doar sa se potriveasca adica iti trebuie tot DDR3

| HumptyBumpty explică:

Ati putea sa imi sugerati ceva placa de baza+placa video+procesor sa fie compatibile?
Sau site unde pot gasi mai multe detalii.