| Markusfrtt a întrebat:

Procesorul meu este foarte solicitat. Cateodata parca o ia razna. Fara sa fac nimic, doar ma uit la dekstop el este solicitat in jur peste 50 %. Calculatorul nu are mult il am de vreo 6 luni, l-am cumparat nou. Am un procesot Intel Pentrum g2020 2,9 Ghz. Pana acum cateva zile nu am avut probleme cu PC. Pana sambata cand ma intrat intr-un joc si vedeam ca pret de 1 sec se bloca, desi eu inaitne nu aveam nici o problema cu jocul. Apoi cand m-am uitat in Task manager procesorul era solicitat 80-100 % doar ca ma uitam pe dekstop. Am bagat un antivirus, Nod32 si apopi malwarebytes si parca a mai scazut, ajunse pe la 50. Apoi am instalat windowsu din nou, am sters tot de pe partiti, am formatat si C si D. Nu a mai ramas nimic. Asa si totul a mers bine o zi, apoi din nou. Procesorul era solicitat peste 60 % doar ca ma uitam la Dekstop. Am bagat si acum Nodu si malware a gasit ceva firusi, am curatat si tot la fel. Uneori Scade ajunge sa fie solicitat 1-20 % daca stau si ma uit la dekstop, dar uneori o ia razna sare la 50-70-80%... De mult nu aveam problema asta procesorul era solicitat foarte putin, acum insa pfff. Care ar fi cauzele, posibil sa trebuiasca schimbat procesorul. Am incercat cam tot ce se putea si nimic. Deci?

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Deschizi task manager-ul (right click pe banda) si sortezi lista in functie de ocuparea pe procesor.

Si vezi ce procese sunt alea si revii cu intrebari.