| anonim_4396 a întrebat:

Am instalat de curand Malwarebytes antimalware.Sunt multumit de el,nu am ce spune, doar ca la pornirea calc. mi se blocheaza calc.M am uitat in task manager si am vazut ca la malware bytes e procesul la 50%.Am un procesor mai mic,de 1, 70. Deci intrebarea este exista setari ca el sa nu proceseze, sa nu mearga cand deschid calc? Adica sa mearga doar cand vreau sa scanez si sa imi lase procesorul mai lejer? multumesc.

Răspuns Câştigător
| Bogdanovici24 a răspuns:

Dai click dreapta pe iconita din taskbar si debifezi " Porneste odata cu windows". Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru Bogdanovici24):

Multumesc.Vad ca cineva nu a inteles dar cred ca am fost cat se poate de explicit. Am rezolvat, am debifat cum ai spus.

4 răspunsuri:
| awspam a răspuns:

Esti varza, nu calculatoru, tu esti varza, deci cand il pornesti,,. se misca incet? si se blocheaza cand? dupa ce a intrat sau inainte sa intre in windows, dca dupa la citirea startup ului sau dupa ce pleaca toate progamele? driverele le ai instalate merge ok tot? nu am inteles nimic decat ca pornesti si se blocheaza, revino cu detalii

| LeKaAlex a răspuns (pentru awspam):

Ma dar luci vorbeste chineza daca esti chior si nu vezi detalile nu mai raspunde nu sti nimic din ce zice taci ce e nu e clar? dar copii copaci dupa lumea asta n-au ce face si pun si ei un raspuns care zice esti varza si incepe cearta asa ca taci si dupa sa nu mai tastezi ca degeaba copil copac

| Notforgiven a răspuns:

Mergi acolo in task manager si opreste procesul antivirusului.Sau start-run-msconfig si la startup debifezi toate dai aplly si ok.Retstartezi calc apoi nu va mai porni antivirusul.Il vei porni tu din iconita ori de cate ori vrei.Da, la un procesor mic, malwarebytes forteaza procesorul.Succes.