| Mihay4 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti cum functioneaza Google Adsense sau Adword, dar nu-mi dati link cu help, vreau sa aud de la voi.

1 răspuns:
| mutascu a răspuns:

Pai in primul rand: cu google adsense castigi bani iar cu google adwords dai bani. In concluzie... google adsense este un program de plublicitate pentru webmasteri, aceasta implica sa un website cu ceva trafic pe el unde dispui de spatii publicitare iar cei de la googele vin cu publicitatea pe care o inserezi in acele spatii si in urma clickurilor primite iti va reveni si tie cam 60 % din din banii care au fost licitati pe un anumit cuvant cheie.

Google adwords se adreseaza in general companiilor ce dorsc publicitate... pe scurt happy