| RappMusicc a întrebat:

Raspuns Urgent!

Dau fundita :x
Hei TPU mi-am cumparat un laptop Emachines E725! http://www.evomag.ro/PORTABILE-Laptop-uri/Acer-Laptop-eM achines-E725-452G25Mikk-58476.html
Am cateva probleme!
Prima este ca daca vreau sa joc un joc nu mi-l arata pe tot ecranul! In lateral ma refer! I-am dat rezolutia la maxim dar degeaba :|! Cum ii fac setarile?
A doua este: Are 2 USBuri si unul din el a cazut jos si pana acum cateva zile celalalt mergea..acum nu merge. am incercat cu un Mouse care la PC merge!
Si a treia : Tasta ALT din dreaptaam scos-o din greseala si mai avea 2 clamute albe si nu mai pot sa o bag la loc! :( Cum sa o bag?
Ce parere aveti despre laptop?
Dau fundita :*

5 răspunsuri:
| tr3ig a răspuns:

Mai copilu cati ani ai tu? cum poti sa spi asa chestii? nepotumeu la 3 ani jumate iti da clasa ma jur.

in primul rand tradu si mie chestia asta "Are 2 USBuri si unul din el a cazut jos si pana acum cateva zile celalalt mergea"

in al doilea rand cum ai reusit sa scoti tasta si sa nu mai stii sa o bagi la loc?

si in al treila rand, ca un sfat pentru tine, laptopurile sa stii ca sunt la fel ca si calculatoarele dar numai ca sunt portabile, sa nu te bata dracu peste urechi sa te joci frisbee cu catelu tau sau sa faci vant la gratar cum arata unii pe net pe anumite situr.

ma copii mei jucati-va ma si voi carti table remi fotbal pe afara mai iesiti si voi din casa lasati calculatoarele, dati-va cu sania ca e iarna.

| RappMusicc explică (pentru tr3ig):

Prietene vezi ca joc fotbal de 5 ani jumate si iti dau lectii! Daca te pun sa faci o preluare sare mingea din tine ca din gardhee hee! Si daca te pun sa faci Braziliana sau o schema nu potiwinking! Sau daca te pun sa joci pe zapada sau pe gheata iti rupi noada rolling on the floor! Zi-mi dc nu imi arata jocul pe tot ecranul! Si vroiam sa scriu despre portul USB! Ala unde bagi usbul

| tr3ig a răspuns (pentru RappMusicc):

Tu joci de 5 ani si eu joc de la 5 aniwinking e o diferenta mare, oricum aici nu era vorba de fotbal, daca vrei sa te lauzi fugi pe alt sit. nu iti arata jocul pe tot ecranul pentru ca tu ai laptopul in format widescreen (16:9) iar jocul tau este setat pe 4:3. intra in setarile video si dai ce acolo rezolutie de 1366:768 si o sa iti mearga pe tot ecranuwinking si mai schibma prin setarile video. spor.

iar la faza ca iti da clasa nepotumeu era vorba de calculatoare nu de fotbalwinking

| lopaca97 a răspuns:

Un laptop geniallaughing pot intreba cat a costat? ...ma rog daca e in garantie du-te la ei sa il repare sau sa il schimbe... daca l-ai luat de cateva zile mai bine du-te la magazin fa scandal sa primesti bani inapoi si ia-ti un pc de 2000 lei cu 8 gb ram si alte chesti tari, era de la firma deluxe

| RappMusicc explică (pentru lopaca97):

Cum fac sa se vada jocurile pe tot ecranul? Si ce jocuri as putea sa joc?