| Oanny a întrebat:

Raspuns urgent plz! Aseara mi-am instalat windows vista ultimate, pana acum avand windows xp.Am o problema cu placa video.Nu merg jocurile si imi da o eroare spunand ca windowsul meu nu suporta grafica 3d.Asta inseamna ca trebuie sa instalez un alt driver pentru placa video. Dar cum imi dau seama care este bun? Va rog sa ma ajutati, vreau si eu un vista nu doar xp la nesfarsit. Dau fundita... dati add la idu meu onutza4ever cine stie...(si daca va trebuie va dau informatii:
Procesortongueentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2, 50 GHz 1, 90 GHz
Memory (RAM):4, 00 GB
System type:32-bit Operating system )

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nimeni nu mai instaleaza vista, o fost un mare esec. Daca te-ai saturat de xp, atunci instaleaza-ti si tu win 7.
Un driver pentru placa ta video poti sa downloadezi de pe site-ul producatorului placii.

| mihaibrasov a răspuns:

Vezi ce placa video ai si downloadeaza-ti exact driverul de care ai nevoie. Sunt sigur ca placa ta video suporta Windows Vista.
@Zenithf - Vista nu a fost un esec. A fost un produs lansat inaintea generatiei calculatoarelor ce aveau sa vina. Cei de la Microsoft traiesc usor in viitor, iar lumea le ramane mereu in urma.

| mugurel021978 a răspuns:

Incerca windows 7+ ca pentru 4G de ram ar trebui sa folosesti 64bit, altfel u folosesti decat 2