| bradborn13 a întrebat:

Recomandati-mi un procesor si o placa de baza pentru aceasta placa video MSI NVIDIA GEFORCE GTX660, 2GB,GDDR5, procesorul sa fie pana in maxim 7-8 milioane mai mult nu iar pentru placa de baza maximum 2, 5 milioane.

12 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Deci 10 milioane total. pai 1. cu o placa de baza foarte bine dotata, plinda de funtii si un i3 3220. http://bit.ly/VDztsM daca e prea scumpp, pune un gigabyte cu b75 http://bit.ly/TagfTR
Petru i5 nu ai bani(minim pentru o palca de baza slaba si un i5 e de 1100 lei total)

| bradborn13 explică (pentru sltlp):

No Shit! Pe eMAG gasesti procesoare i5 cu 8, 5 milioane

| sltlp a răspuns (pentru bradborn13):

Pai da, dar i5=8 milioane, air cu palca de bazza ce faci? ca cea mai ieftina palca de baza care sa suporte un ivy i5 e de la 290 lei in plus, iar tua veai o limita de buget, si ti-ardepasi cu cam 100 lei. iar unii nu dau imporntatna la 100 lei, altii fac crize daca e cu 10 lei peste

| bradborn13 explică (pentru sltlp):

Deci daca ar fi sa imi iau un i5, ce procesor si ce placa de baza mi-ai recomanda pentru aceasta placa video, si ce influenta ar avea daca mi-ai lua un i3 sau un i5 asupra pc-ului meu?!

| sltlp a răspuns (pentru bradborn13):

Eu nu iti iau nimic: "daca mi-ai lua un i3 sau un i5" big grin La i5, zi un buget limita, ca sa stiu

| bradborn13 explică (pentru sltlp):

*daca mi-as lua un i3 sau un i5*Sper ca acum este mai bine iar pentru buget 8, 5 milioane, nu cred ca pot mai mult.Dar care ar fi diferenta dintr un procesor i3 de 3, 4GZ si un i5 de, stiu si eu, 3, 2GZ? Adica nu isi face treaba si procesorul de i3 sau e mai bun i5?!

| sltlp a răspuns (pentru bradborn13):

Deci la ora actuala, ambele se vor descurca impecabil. dar peste, 2-3 ani, diferenta de la i3 la i5 o sa fie mai mult decat vizibila.

| bradborn13 explică (pentru sltlp):

Ok,si atunci ce imi recomanzi?

| sltlp a răspuns (pentru bradborn13):

Pai ce te joci, in genral, sau la ce folosesti acest pc?

| bradborn13 explică (pentru sltlp):

Il folosesc pentru gaming, doar pentru gaming

| sltlp a răspuns (pentru bradborn13):

Atunci i3-ul ar trebui sa fie mai mult decat suficient.

| GabiDumitrescu a răspuns:

I3 3220+Gigabyte GA-B75M-D3V+un SSD mic in bugetul tau, o sa fie un spor mult mai mare de performanta decit un i5 si placa de baza dar hard disc vechi.