| NicVal74 a întrebat:

Recomantati va rog o aplicatie de inregistrare a apelurilor telefonce pe android 12 sau de unde sa descarc! Va multumesc

12 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Înregistrările audio se fac doar pe o perioada determinata
Intr-un scop precis
Si doar cu acordul unui procuror

| Wr3nch a răspuns:

Nu trebuie descarcat nimic, o ai direct in telefon:

https://support.google.com/phoneapp/answer/9803950?hl=ro

Tine cont ca inregistrarea cuiva fara sa isi dea acordul la inceputul apelului e infractiune.

| Brizbriz a răspuns (pentru Wr3nch):

Si daca ai Android 9 sau mai vechi? (care nu are optiunea aia)

"Tine cont ca inregistrarea cuiva fara sa isi dea acordul la inceputul apelului e infractiune."

asta e discutabil, sa vina politia dupa mine ca am inregistrat pe cineva cu care sunt in litigiu, sau care ma ameninta, aflam noi dupa aia ce infractiune e sau nu angry

oricum, eu vreau sa imi inregistrez apelurile pentru ca uneori nu sunt atent, sau sunt atent la altceva (zapacit adica) si apoi, e penibil sa, sun din nou si sa intreb crying
si am avut o aplicatie, buna, insa nu s-a mai updatat si la un moment dat nu a mai inregistrat nimic crying

| cfrtobias a răspuns (pentru Brizbriz):

Eu la android 12 nici n-am optiunea asta, macar n-am gasit, dar am inregistrare ecran

| halogen001 a răspuns (pentru cfrtobias):

Corect. Cu înregistrare ecran și convorbirea pusă pe difuzor sunt șanse să meargă bine. Trebuie făcute teste. În cel mai rău caz se folosește încă un telefon ca reportofon sau se poate face chiar o înregistrare video.

| halogen001 a răspuns:

La mine pe android 11 merge https://www.appliqato.com/downloads și se aude bine dacă dau convorbirea pe difuzor.
Se poate descărca direct, fără Google Play.

Înregistrările sunt foarte bune. De multe ori uiți când ți se spune ceva și dacă ai înregistrarea poți asculta încă o dată.
O înregistrare automată e perfectă. Nu mai pierzi niciodată nimic.

Din moment ce există posibilitatea înregistrării, atunci când cineva spune ceva (cu sau fără telefon), trebuie să se aștepte că poate fi și înregistrat și nimeni nu va putea garanta că nu va fi înregistrat :)

| NicVal74 explică (pentru halogen001):

Salut pai ce iti merge care din ele? merci mult

| halogen001 a răspuns (pentru NicVal74):

Merg ambele variante.
Am un xiaomi note 9 pro cu android 11 și merge să fac înregistrare ecran (aplicația din fabrica) cu tot cu sunet în timpul convorbirii și pentru ca să se audă bine și cel cu care vorbesc pun convorbirea pe difuzor. Metoda asta nu o folosesc pentru ca nu e automată, dar la nevoie merge.
Am în schimb aplicația call recorder appliqato de mai sus și înregistrează automat toate convorbirile. Pe telefoanele cu android vechi mergea mult mai bine. Pe androidul 11 pun telefonul pe difuzor ca să se audă bine. Se poate mari din setări volumul înregistrării punând business la 10-20. Inițial e la zero. Trebuie permis accesul la microfon, lista apeluri, contacte, telefon, fișiere media și la opțiuni pentru dizabilități, accesibilitate trebuie să fie și Call Recorder. Trebuie acceptat accesul la tot ce are nevoie aplicația ca sa meargă și merge bine, totul automat și nu se pierde nici o convorbire.
Trebuie încercată aplicația cu toate setările posibile. La mine merge cu setările implicite.

| NicVal74 explică (pentru halogen001):

Iti multumesc frumos pentru sfaturi dar fac tot ce mi-ai sugerat si tot degeaba, poate e ceva sa nu aiba treaba cu google sau android 12,

| NicVal74 explică (pentru halogen001):

Pe ce telefon iti merge? ce versiune de android ai? iti multumesc

| halogen001 a răspuns (pentru NicVal74):

Android 11. Xiaomi Redmi 9 pro.

| Brizbriz a răspuns:

"acum 14 minute | 3MHz a răspuns:
Înregistrările audio se fac doar pe o perioada determinata
Intr-un scop precis
Si doar cu acordul unui procuror"

saracul de el, ma ignora pentru ca bate campii si eu nu il las

confunda SERIOS inregistrarile audio cu ascultarea telefonului, fara ca cel ascultat sa stie

inregistrari audio se fac acum cam la orice chestie mai rasarita dai telefon, la eMAG, la banca, etc.