| Aly_4722 a întrebat:

[revin cu intrebarea deoarece nimeni nu mi-a raspuns sad] Buna! dau cea mai mare FUNDITSSA!big grin am si eu o problema cu messengerul... daca vreau sa instalez messengereul 9 sau 10 nu merge imi zice asa :

C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\YahooMessenger. exe

The application has failed to start because its side-by-side configuration is incorrect. Please see the application event log for mor detail.

nu inteleg ce vrea sa insemne thinking mentionez ca messengerul 8 merege straight face!

Răspuns Câştigător
| florinmarius a răspuns:

Dezinstaleaza tot messengerul dar du-te si in partitia c in program files si sterge si fisierul yahoo de acolo apoi instaleaza messenger 9 direct de pe net ti-l va da cu tot ce ai nevoie nu trebuie sa mai ei nici un visual c stima

4 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Cred ca e de la un programel care nu-l ai in PC. Acesta se numeste: Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable. De obicei Messenger 9/10 instaleaza online acest kit. Incearca sa instalezi de mai multe ori la rand mess10 sau 9 pana e lipsit de erori (sau cauta si descarca kitul de mai sus)

| Cronki a răspuns:

Problema lui @Aly am avut'o si eu si inca o sa mai fie(am Xp).
@florinmarius, am sters si eu fisierul yahoo din C:\Program Files(dupa dezinstalare) si tot probleme au fost la instalarea YM9/10 asa ca ideea ta: "nu trebuie sa mai ei nici un visual" am marcat'o cu un Stupid(primul Stupid dat de mine)si asta pentru ca dai stupid aiurea si in necunostinta de cauza! Esti oltean cumva?

Răspuns utilizator avertizat
| antonia07 a răspuns:

Sterge din control panel messenger 8 iar apoi downloadeaza si instaleaza messenger 9