| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca-mi iau o tableta bunicica. Cum fac sa am net pe ea?

5 răspunsuri:
| Peter_Achim_1992 a răspuns:

Depinde. Ori prin WIFI, ori cu cartela telefonica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Peter_Achim_1992):

Si trebuie sa am nr de tel pe tableta? (adica sa fiu inregistrat?)

| syd2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat. Te poti conecta la orice router(Wi-Fi) fara a avea conexiune cu operatorii de retea. E altceva daca te referi la tariful cu internet de la operatori prin MB.

| JustmeV a răspuns:

Te poti conecta la Wi-fi, ori iti achizitionezi o cartela cu date mobile (abonament/reincarci lunar).

| JoookkkeeeRRR a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, trebuie sa ai cartela cu nr si tableta sa dispuna de date mobile