| andy14 a întrebat:

Sal acum ceva timp in partea de jos-dreapta a ecranului imi aparea acea iconita cu upgrade windows 10 care am ignorato si disparuse dar m-am razgandis si as vrea sa-mi pun windows 10. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa ai toate update-urile facute :). Dar eu am facut printr-un alt mod pentru ca daca faci cum ai zis tu acolo trebuie sa astepti ceva timp. Eu am urmat tutorialul asta :) ( https://www.youtube.com/watch?v=Eq2kfFiHoIY )

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Descizi windows updates si faci toate update-urile (si cele optionale) si dupa o sa iti apara sa faci rezervare si poti instala windows 10.

| andy14 explică (pentru Intruder19):

Am facut rezervare acum ce fac happy

| LTAA a răspuns (pentru Intruder19):

Nu trebuie sa instalezi si cele optionale, alea doar sunt pachete lingvistice (adica limbi de vorbire), n-ai treaba cu ele.

| Intruder19 a răspuns (pentru LTAA):

Daca te uiti atent o sa vezi ca nu sunt doar pachete lingvistice mai sunt si unele pachete de securitate care trebuiesc instalate.

| LTAA a răspuns (pentru Intruder19):

Daca apar la "optionale", asta inseamna ca nu sunt obligatorii de instalat, in mod teoretic nu ar trebui sa iti ingradeasca accesul la W10.
Daar, mai exista o posibilitate: ca cei de la Windows sa fi actualizat cerintele minime, iar computerul lui andy sa nu mai corespunda lor.

| LTAA a răspuns (pentru LTAA):

Nu am instalate acele updaturi optionale si am iconita in colt

| itextrat a răspuns:

N-ai nevoie de rezervarea aia. Microsoft a scos o apicatie - Media Creation Tool - cu care poti sa descarci Windows 10 si sa faci stick sau DVD.
Detalii: http://www.7tutoriale.ro/......-instalare