| ovidiu94 a întrebat:

Am cumparat de black friday un Laptop Asus X552CL-SX143D si nu se aprinde ledul de wi-fi. Este defect la mine ledul sau nu se aprinde la acest model de Laptop? Ms

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca poti folosi wifi si nu se aprinde ledul atunci sunt doua posibilitati: ori e ars ori nu are un led

| shannygelu a răspuns:

Daca ai pus driverele atunci apasa tasta fn si tasta cu semnal wifi

| ovidiu94 explică:

Wi-Fi merge daca dau fn + f2 merge enable\disable dar numai ca nu se aprinde martoru Wi-Fi. Ma interesa daca e lapropu striat adica ledu ars sau nu merge la acest model. Eu am si windows 7 x64 pe el si cd cu care a venit are numai driver de win 8 si 8.1 (compatibilitate 100 %) dar merg si pe 7

| ovidiu94 explică:

Wi-Fi merge daca dau fn + f2 merge enable\disable dar numai ca nu se aprinde martoru Wi-Fi. Ma interesa daca e laptopu este stricat adica ledu ars sau nu merge la acest model (led lipsa). Eu am windows 7 x64 pe el si cd cu care a venit are numai driver de win 8 si 8.1 (compatibilitate 100 %) dar merg si pe 7.