| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu fifa07. imi da eroarea : FIFA 07 Requires Hardware Graphics Acceleration. Pe XP imi mergea, dar acum mi-am bagat WIN7 si nu mai merge. Am o placa video onboard cam slabuta, dar ar trebui sa mearga.la dxdiag zice ca am directx 11, prima data am crezut ca nu am direct x, de aia nu merge. ce sa fac? M-am uitat la Device Manager, Display Adapters si zice ca driverul mi-e Up To Date.

6 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Baga driverul placii de baza si instaleza tot ce ai acolo, apoi da restart! daca nu il ai, zi-mi numele si seria placii de baza sa ti-l caut pe net si sa iti dau linkulhappy

| Intruder19 a răspuns:

Instaleaza driverele pentru windows 7.

Răspuns utilizator avertizat
| Dragoitm02 a răspuns:

Tot la dxdiag la next page vezi daca ai direct 3d acleleration si daca nu il ai incearca sa vezi de unde poti sa til iei si iti merge ca mie asa mi-a facut si dupa aceea mi-a mers! succeshappy

| gabrielcosmin89 a răspuns (pentru Dragoitm02):

Buna TPU poate sa-mi spuna cineva si mie de unde iau direct 3d aceleration?
Dau funda!