| VICTORDORIN a întrebat:

Sal am o problema cu PC ul cate o data nu mai pornește corespunzător în fapt când il pornesc apăs but. de pornire dar el nu da semnal la monitor iar ledul de la hdd de pe carcasa nu mai da nici un semn sta stins voi ce credeți o fi hdd ul sau alta problema? Pentru al porni trebuie sa îi scot din priza. Eu mai suspectez ceva înainte de chestia asta am incercat sa instalez un webcam am descărcat draivărul de pe pagina producătorului iar dupa instalarea la final sa făcut ecranul albastru și a apărut o eroare l-am repornit și am schimbat windowsul de atunci îmi face probleme.

1 răspuns:
| heddy10 a răspuns:

E posibil sa fie de la rami. De asemena acel blue screen poate aparea in urma unei instalari, daca nu ai destul spatiu liber in partitia in care este instalat Windows-ul, ori de la virusi. ( https://www.lifewire.com/how-to-fix-a-blue-screen-of-death-2624518 ).

Daca nici acel beep nu se aude, poti incerca sa scoti ramii si sa ii pui la loc, ori sa le schimbi locul daca ai mai multe placute in caz ca nu functioneaza prima metoda.