| andreea_1419 a întrebat:

Sal am o problema, vreau sa-mi iau un telefon dar nu stiu care am doua variante Samsung galaxi s sau lg optimus blach.Ati putea sa-mi puneti daca puteti niste aplicati de la fiecare.Ms

Răspuns Câştigător
| YunaFFX a răspuns:

Foarte mari diferente nu sunt. LG Optimus are ecranul mai bun, tip retina, se presupune ca sunt cele mai bune ecrane la ora actuala si e mai luminos putin. La camera LG are si un LED flash, pentru poze care se pot face pe timp de noapte. Iar Galaxy S are o optiune Swype, care iti intuieste cuvintele si nu mai e nevoie sa ridici degetul de pe ecran. Amandoua ruleaza destul de bine (asta am vazut in timp real, le-am comparat), amandoua au procesor si memorie RAM de aceleasi marime. Nu difera mult ca pret. Eu as alege Samsung Galaxy S. LG-urile sunt bune ca electrocasnice, nu ca si telefoane. Asta e o parere strict personala. Aici ai specificatiile. http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3115&idPhone2=3704

2 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Mai bun LG-ul optimus.
Aplicatiile ti le bagi tu care doresti cand iti achizitionezi telefonul.
Banuiesc ca o sa ai internet, de acolo poti descarca tot ce doresti.

| MyNameIsEarl a răspuns:

Eu ti-as recomanda LG Optimus Black* ruleaza super bine, nu se blocheaza, poti juca multe jocuri pe el( downloadate de pe android market ) si multe altele si este la un pret accesibilwinking