| nBogda2000 a întrebat:

Sal.Am placa video nvidia geforce 310m si mi-am pus recent windows vista si imi spune ca driverul nu este compatibil,iar cand apas combinatile cu Fn nu se intampla nimic.Ce pot sa fac?Funda!

Răspuns Câştigător
| Zalier a răspuns:

Vista prezinta mici conflicte la cateva placi nVIDIA, am avut o problema asemanatoare cu un 8600gt...tin minte ca am renuntat la vista si am instalat windows 7, iti recomand sa faci la fel, consuma mai putine resurse si e mult mai bine pus la punct. Daca nu, de pe site-ul nVIDIA ai optiune la descarcare sa iti alegi sistemul de operare, asigurate ca l-ai ales corespunzator si descarca-ti ultimul driver.

1 răspuns:
| CristianCRS a răspuns:

Driverele pentru laptopul tau sunt compatibile cu un anumit sistem de operare implicit cel pe care l-ai primit sau pe care il aveai instalat cand ai luat laptopul. Solutia ar fi sa intalezi iar windowsul pe care il aveai la inceput sau sa iei fiecare driver in parte si sa cauti varianta compatibila cu windows-ul actual. happy