| nBogda2000 a întrebat:

Sal.Am Windows 7 si as vrea sa incers si vista sp2.Cum ar merge pe intel pentium p6100, 2gb ram, nvidia geforce 310m? Mai mult vreau sa il incerc pentru ca mi se pare ca are mai multe obiecte de personalizare.

Răspuns Câştigător
| PsyhoLynxLynx a răspuns:

Iti merge mai prost. Windows 7 a fost facut special ca sa stearga rusinea adusa de Windows Vista care cere resurse da care nu-i trebuiesc.
Are si Windows 7 obiecte de personalizare (mie mi se pare ca are cele mai multe). Cauta pe google si gasesti 100% diferite denumiri.

2 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

La fel ca Windows 7 sau chiar mai prost. Probabil mai prost.

| DoRu a răspuns:

Eu iti dau un sfat. Ramai cu Windows 7, e mult mai bun fata de Windows Vista. Vista nu-i bun deloc, "papa" multe resurse si degeaba.