| gGrigore a întrebat:

Sal, am un laptop samaung rv515
Procesor: Amd e -450 apu with radeon (tm) hd graphics 1, 65ghz.
După cum vedeți procesorul e slab
As vrea sa il măresc.
As vrea sa stiu daca se mai poate adaugă inca unul?,daca nu se poate adaugă inca unul, se poate de înlocuit cu altul mai bun?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar nu se poate!
Singurele lucruri schimbabile la un laptop ar fi HDD-ul si RAM-ul, ce tin de performante.
Ce vrei sa faci cu laptopul?
Daca vrei pentru jocuri am vazut ca-ti cumperi playstation deci nu asta este motivul, pentru programe este superb 1.65 dual! photoshop-ul zbarnaie si pe un Intel celeron de 2 ghz single core autocad-ul merge si pe 1.65 dual, programele merg bine pe laptopul ala! De overclockat nu iti recomand din 2 motive : 1 ai laptop, sa faci overclock unui procesor pe laptop nu suna bine dpdv al racirii, iti trebuie un cooler foarte puternic, amd-urile suporta temperatura maxima ~70*C! merg si peste 70*C dar nu stiu cat maxim 10 minute!
Laptopul ala este perfect pentru filme, internet, programe si unele jocuri, daca vrei iti recomand mai multe pentru acel laptopwinking