| radux3 a întrebat:

SAl. Am un Samsung galaxy s i9000 si vreau sa ii maresc memoria de stocare cu un card 8gb micro sd. Am observat ca in magazine cardurile de peste 4gb se numesc MICRO SDHC. Intrebarea mea este: Daca ii pun un card de 8 gb MICRO SDHC il va citii telefonul ( desi in manual scrie ca suporta cardurile de tip micro sd). Este vre'o diferenta intre MICRO SD SI MICRO SDHC? mersi, dau fda

Răspuns Câştigător
| comansorin a răspuns:

Nu nu este nici o diferenta deoarece memoria mai mare de 4 gb se numeste memorie HC si eu am un galaxy mini cu card tot de 8 gb micri sdhc si nu-mi face probleme + ca al tau e galaxy S si nu o sa-ti faca nici o problema cumpara-l cu incredere ca iti mg si card micro sdhc de 32 de gbwinking fundita? happy

1 răspuns:
| elenyss a răspuns:

Sunt compatibile. HC vine de la High Capacity, in general orice card microSD peste 4GB se cheama si HC.