| fetita97 a întrebat:

Sal, as vrea sa stiu unde scrie IMEI la tel, am nokia 5230 si vreau sa il decodez.

Răspuns Câştigător
| Georgel26 a răspuns:

Desfaci capacul bateriei, si scoti bateria. Te poti uita ori pe spatele bateriei ca scrie IMEI... ori pe suprafata unde a fost bateria inainte sa o scoti. Eventual baga codu asta *# 0 6 # si o sa-ti apara IMEI-ul pe ecran. Baftawinking

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi ăi 2 variante. Ori desfaci capacul din spatele acestuia unde se aflăbateria şi dedesuptul acesteia cartela SIM şî localizează eticheta aceea cu un cod de bare(singura de acolo) sau şî mai comod tastează * 06# şî îl vei vedea afişat pe display.Succese

| frvtel a răspuns:

Chiar crezi ca asa simplu se decodeaza?

| Jalnic a răspuns:

Ai incercat *#06#?
Funda?