| UnBaiat439 a întrebat:

Ce parere aveti de Advanced SystemCare Ultimate 7? E bun? Sau mai bun e Eset 7?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Foarte proasta prere despre ambele.Nu există antivirus bun.Toate-s o apă și un pământ.Chestiile astea sunt pur comerciale și au ca scop să scoată banii de la voi cât de mulți și cât de meschin se poate.
Cel mai bun antivirus ești chiar tu, userul de calculator.
Eu am folosit xp 2 ani fară antivirus și nu m-am infectat.
O dată pe săptămână când făceam mentenanța sistemului foloseam Avira rescue system butat de pe Cd cu care scanam sistemul, optimizare, curațare, etc, și nici o dată nu mi-o gasit vreun virus, că am știut pe ce site-uri să intru și ce să fac și cum să setez firewall-ul ca să fie eficient.
Dacă vrei soluție de securitate nu folosi Windows cu loader, activatoare de office, generatoare de seriale etc, aplicații contrafăcute(nu le confunda cu cele cu licențe furate care pot fi originalele dar cu seriale false, de exemplu) și dacă folosești Iceweasel sau Modzilla Firefox instalaeaza Addblok plus și:
http://www.bitdefender.com/solutions/trafficlight.html
și/sau
https://addons.mozilla.org/ro/firefox/addon/fireclam/?src=api
și o să vezi că nu vei avea probleme.Succes

| Doctor78 a răspuns (pentru DeyCj):

Deep freeze e foarte bun,cel mai, ideea e ca nu e un anti-virus, nici eu nu folosesc, dar daca esti speriat foloseste deep freeze, iti trebuie un cracker destul de desptept sa iti sparga deep freeze

| Doctorfishadi a răspuns:

Daca zici de antivirus cauta avg internet securyti 2013 sau 2014, gasesti key pe net si este foarte bun.Bafta.

| Doctor78 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu te crezi prea mult in anti-virusuri,iti mananca extrem de mult din memorie,in cazul in care ai un pc bun,dar ti-as recomanda deepfreeze,un program rusesc care iti ingheata local disck c,daca vrei si d,si dupa instalare,dai reboot,orice ai instala,la reboot dispare,atentie,necesita parola programul,atentie nu uita parola, daca vrei sa dezghezi aceea partitie, numai cu parola poti intra, si asa nu poti fi virusat sau atacat de un cracker, have fun

| DeyCj a răspuns (pentru Doctor78):

Sau criptare de date.Și asta ajută, pe lângă configurarea firwall-ul cum trebuie si instalarea a 3 addon-uri In browserul de internet
Crackeri nu există numai keylogger-ele făcute de ei și injectate în DLL-urile aplicațiilor sau Windows-ului.