| VaIentTin a întrebat:

Sal de ceva timp mi-am luat o sursa noua pentru ca cea veche s-a ars. de cand am aceasta sursa nu imi mai merge nici un joc pe calculator toate merg greu nici filmele nu se vad bine Credeti ca este din cauza sursei?

6 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Vezi sa nu se fi ars si placa video si sa functionezi pe integrata. Du'te la un service de cartier (ceva magazin cu componente, etc, scapi mai ieftin) sa ti'o testeze eventual schimbe.
Bafta

| CM7YRE a răspuns:

Nu e din cauza sursei,cel mai sigur de la procesor, rami, sau placa video.

| white02 a răspuns:

Nup... daca ar fi sursa defecta sau prea mica atunci calculatorul ar trebui sa se reseteze odata la 2-3 minute(depinde de cat de repede se incalzesc componentele)

| BlueLine a răspuns:

Curiozitatea este ai schimbat tu sursa? happy

| BlueLine a răspuns:

Daca a schimbat-o altcineva poate a schimbat si altceva pe langa sursa ca se mai fac smecherii de astea happy sau ar trebui sa reinstalezi windowsul sau ai pc.ul cam virusat sunt mai multe cauze happy bafta

| VaIentTin explică:

N-am schimbat eu sursa mi-a schimbat-o unchiul meu care se pricepe.Si am reinstalat de 3 ori windwosu.