| Laurre a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva vreun model de laptop/notebook (DELL/ACER, de preferinta), dar pe o alta culoare decat negru, alb, rosu gri, etc?
P. S. :La un pret accesibil. big grin

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Buna
Zi-mi un buget, sa vedem ce se poate gasi.

Cel recomandat mai sus nu e laptop, e netbook, a re dispaly de 10, 1 inch, in plus nu cd-rom/dvd-rom. happy

| Laurre explică (pentru CataC):

Bugetul ar fi 2000 lei poate putin peste... happy

| Laurre explică (pentru CataC):

Dar nu uita ca vreau sa vad si alte culori, nu doar negru. Am gasit o gramada bune si ma rog, care sunt pe lista, dar as vrea o alta culoare big grin ( sa vad). Multumesc oricum pentru mentionarea despre netbook-ul acela!

| CataC a răspuns (pentru Laurre):

Buna
Laptopurile colorate intra in categoria laptop de fite si au si preturi de fite. :)
Am gasit cateva variante, dar procesor AMD, lipsa DVD-rom, lipsa stoc, nimic ce ti'as putea recomanda.
Uite un Toshiba ok, alb, cu aspect de solzi, daca'ti place ideea.
http://goo.gl/tvVQP
Altfel, pe negru iti pot da 1000 variante. :)
Zi misto

Later edit: un Sony vaio cu windows cu licenta, placa video dedicata, webcam, microfon, cititor de carduri, dvd-rom, dar ecran de 11.6 inch (30 cm). E misto si fitos, da' e diagonala micuta.
http://goo.gl/U9jj1

| Laurre explică (pentru CataC):

Multumesc frumos! Pe ala de la Toshiba il vazusem si eu si mai e inca unul tot la fel. Ma mai gandesc... A al doile-a cel de la Sony nu il vreau ca am inteles de la cineva ca nu e prea bun nu stiu acum dar...Multumesc inca odata! A daca poti sa imi dai niste variante pe negru big grin dar de la Dell si Acer plz!

| CataC a răspuns (pentru Laurre):

Acer sau Dell cel mia convenabil de departe e asta, promotie evomag, iti mai vine cu inca 4GB ram cadou, plus mouse si o prostie pe care poti s'o arunci. :)
http://goo.gl/Pprrc

6 răspunsuri:
| ramona_3149 a răspuns:

Procesor: Intel Atom
Capacitate HDD: 320
Frecventa procesor (GHz): 1.66
Chipset video: Intel GMA 3150
Interfata HDD: SATA
Memorie video ram: Partajata
Viteza de rotahttp ://...-red-l/tie (rpm): 5400
daca vrei mai ieftin scuze ca ti-o spun dar va trebui sa ti-l iei la a doua mana pentru ca asta e cel mai ieftin si merge si binisor!
Funda?:)