| doru26 a întrebat:

Sal mai am o intrebare am un router edimax wireless [cumparat second] si nu pot sa schimb configuratia, nu pot face alte setari [nu am carte cd nimic]am incercat diferite adrese gen 182.32... nu merge, am cautat manualu lui pe net si am incercat adresa de acolo tot nu merge, ma poate ajuta cineva /? multumesc

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Conecteaza-te prin cablu si incearca IP-ul din manual. Daca nu e 192.168.0.1 sau 192.168.1.1, incearca-le si pe astea. Trebuie sa mearga unul. Succes!

| necdannec a răspuns:

Sal
Uita-te pe router si trebuie sa ai un buton mic ceva mai ascuns.Cu routerul in priza apasa pe acel buton cca 2...3 secunde ca sa revina la settarile de fabrica dupa care incearca IPurile date de colegu mai jos.
2 Cu routerul legat la pc ul tau da o comanda "netstat" si ar trebui sa iti arate adresa routerului sau "ipconfig /all''.
Succes

| doru26 explică:

Multumesc de sfaturi dar l-am resetat problema este ca nu pot sa-setez din nou, ip-urile nu merg unul este pentru trendnet iar celalalt nu merge nu am manual altfel ar fi fost usor eu am router edimax wireless