| Edyshk2013 a întrebat:

Am 2 intrebari!

1.Ce placa este mai buna Nvidia Gforce 256 mb 7300 Se sau Intel HD Graphics 718 mb.
2.Ce procesor e mai bun Intel Celeron 1, 7 ghz ( 2 cpus) sau procesor Intel celeron D cpu 3, 46 ghz ( celeron 360)

Daca nVIDIA si celeronul d cpu is mai bune, ar merita sa le schimb cu cele din laptop?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca ai spune exact despre ce modele este vorba(la procesor ma refer, nu doar frecventa si generaita, ci si modelul), ti-am putea raspunde exact.

| al3xander a răspuns:

NVIDIA are 256 mb ai ei cand Intel hd graphic are vreo 64 ai ei si restul ii ia din RAM.
procesorul de 1, 7 dualcore are 1, 7 x 2 = 3, 4 GHzsi celalalt este dintr-o "bucata" de 3, 4 deci este mai bun. faza cu schimbatul, nu poti sa schimbi placa video de la calculator cu cea din laptop si invers iar procesoarele difera de placile de baza. totusi daca nu stii ceea ce faci ar fi bine sa nu faci.

| L0wRideR a răspuns:

1) Eu zic ca cea mai buna placa este Nvidia GeForce 256 mb 7300 deoarece Intel hd gtaphics 718 mb este placa integrata.
2)Procesorul mai bun este Intel Celeron D cpu 3, 46 ghz

Sper sa te ajute raspunsurile mele

funda!