| GHECOSAD a întrebat:

laughing) Am o problema! Am un laptop HP 550 notebook si dupa cateva zile dupa cand l-am reformatat nu imi mai mergeau butoanele f7 si f8 (butoanele de luminozitate ) si indiferent daca este bagat in priza sau nu tot nu imi merg si se vede mai intunecat si nu stiu cum sa rezolv problema asta.Va rog mai repede ca a devenit insuportabil!

6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Ai bagat driverele corect? de la tastatura si restul?
Ia programul driver genius sau driver booster sau orice program sa verifici daca toate sunt puse corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luminozitatea se poate modifica din pictograma care apare jos in dreapta pe bara de start. Selectezi ''adjust screen brightness'' si o reglezi dupa bunul plac, atat cand este pe baterie cat si conectat la curent.

| pbsolver a răspuns:

Unele laptopuri necesita instalare de soft+driver pentru a functiona anumite butoane. ai vizitat site-ul HP?

| GHECOSAD explică (pentru pbsolver):

Deci cand mi l-am reformatat la inceput mergea fara sa intalezi nici un driver si dupa ce am instalat niste jocuri si alte chestii de pe tpb nu mi-a mai mers

| pbsolver a răspuns (pentru GHECOSAD):

Cu siguranta nu are nici o legatura asta. ai schimbat versiunea de windows? foloseai actualizari automate inainte sa formatezi?

| GHECOSAD explică (pentru pbsolver):

Nu