| anonim_4396 a întrebat:

Sal tpu.Am primit un aparat de fotografiat de ziua mea, numai ca i-am pierdut bateriile lui originale.Si acum tot folosesc din astea de la magazin care nu sunt reincarcabile si dau si o gramada de bani pe ele si nu tin mai mult de 30 de kin.As putea sa-i cumpar din nou alte baterii originale pentru el?(aparatul e de la cannon) http://www.google.ro/......tp?/imgres :D

3 răspunsuri:
| danimotenel a răspuns:

Bateriile care sunt de unica folosinta si tin cel mai mult sunt cele AAA (alkaline) bradurile cele mai bune sunt duracel si varta, insa sunt si cele reicarcabile foarte bune, sunt alkaline si se si reincarca, insa pentru a vi reicarcate necesita un incarcator special.

| Amilik a răspuns:

Bateriile lui originale erau probabil baterii alcaline. Cel mai bine este sa iei baterii reincarcabile care dureaza o viata intreaga (daca le reincarci :p)

| Titirica_Mitsuki_1980 a răspuns:

Intra pe www.f64.ro si cauta modelul apartului tau. Exista acumulatori reincarcabili si gasesti si consultanta gratuita pentru a folosi aparatul.