| narcisyk a întrebat:

Sal TPU, am si eu nevoie de ajutor... am un lg gt405 si vreau sa stiu sa cumpar sau nu un cablu care are la un capat mufa pentru telefonul meu si in partea cealalta sa fie mufa jack... idea este urmatoarea : eu vreau sa iau acest produs pentru a conecta un sistem( 1mil am dat pe el daca conteaza) la telefon, sa ask muzica.

1 răspuns:
| Reparatoru a răspuns:

Nu stiu daca este asa ceva,dar poti face unul din cablu de casti,renunti la casti si montezi o mufa jak, totul este sa faci corect legaturile, altfel risti sa faci scurt la placa de sunet din tel. cere ajutorul unui electronist.mai este o problema care poate afecta telefonul, si anume sistemul.sunt anumite electronice care pot da curenti paraziti, cea ce ar putea sati distruga telefonul, asa ca ai mare grija cu artificiile astea.mai bine cuplezi la sistem un mp3 simplu si ieftin.ok bafta!