| Erik_7239 a întrebat:

Sal TPU, Am un laptop Asus si rulez pe Windows 7 Enterprises pot spune ca merge perfect in afara faptului ca atunci cand deschis windows-ul se incarca si inainte sa-mi arate "welcome" se slabeste lumina si dupa 3-4 secunde isi revine si totul este normal. Stie cineva de la ce ar putea fi? Astept raspuns, dau fundita pentru ce-l mai bun happy

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

E normal sa faca asa mai ales daca ai display HD si ai multe aplicatii care pornesc odata cu windows! te-ai uitat si tu in procesul de pornire Windows cate programe se deschid odata cu windows? Unele programe sunt setate sa porneasca la pornirea Windows-ului. Acest lucru ar putea incetini procesul de pornire al pc-ului. Programele care nu doresti sa ruleze inca de la inceput-ul pornirii sistemului le poti dezactiva facand asa:
1. Apasa Start. In casuta de cautare tasteaza msconfig si apasa Enter.
2. In fereastra System Configuration, du-te la Startup.
3. Debifeaza oricare aplicatie care crezi ca nu ai nevoie sa ruleze de la pornire.
4. Odata debifate apasa Apply si OK. Il mai usurezi si ai o pornire mai usoara. Succes!