| EdyEdysor a întrebat:

Buna,am un laptop ASUS imi merge totul perfect,dar nu imi functioneaza touch-pad-ul(mouseul de la laptop), stie cineva ce as putea face? daca se activeaza si deconecteaza dintr-o anumita setare? funda si vot cel happy

Răspuns Câştigător
| Delia_Braniste_1993 a răspuns:

Buna, eu am un Toshiba si am avut aceiasi pb ca si tine, si ghici ce am patit, am reinstalat windows-ul, si am tot bagat drivere pentru touchpad, dar tot nu mergea, si am cautat pe un forum, am gasit o combinatie de taste cu care poti bloca si debloca touchpad-ul "FN+F3+F7+F9" din ce imi aduc aminte, incearca mai intai combinatia de taste si daca nu merge, descarca un driver pentru touchpad pentru modelul tau, sper ca te-am ajutat, funda?

| EdyEdysor explică (pentru Delia_Braniste_1993):

Mersi foarte mult, trebuia driver, dar l-am gasit usor pe internet

| kidDiana a răspuns (pentru Delia_Braniste_1993):

Am incercat combinatia asta, si imi apare un mesaj cu o casuta trebuie sa marchez casuta si sa-i dau ok? am si eu tot un Toshiba! mersi anticipat.

7 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Vezi sa ai driver-ul instalat si poti sa incerci cu Fn + F7 sau alta combinatie! Depinde de la laptop la laptop! succes!

| Cuvântul1 a răspuns:

Daca nu iti merge trebuie sa il schimbi, nu trebuie activat nimic.

| YahooMail a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Dar din cate stiu, la Asus trebuie sa dai Fn+F10, F11(nu sunt sigur)

| Popescu_Liviu_1975 a răspuns:

Buna ziua, am intampinat si eu aceasta problema, am consultat multe forumuri, dar fara nici-un rezultat, aproape era sa renunt, dar in final am mai citit un articol in care cineva scria ca la Assus exista din constructie o combinatie de taste care activeaza sau dezactiveaza touchpad-ul. Astfel stand situatia am incercat si am reusit cu combinatia de taste Fn+F9.