| cmbr a întrebat:

Dupa atatea esecuri cu sisteme gresite si la cate piese am trimis inapoi sper ca in sfarsit an nimerit o congiguratie buna pentru gaming si anume http://www.mediadot.ro/wishlist/31015/
Se potrivesc toate piesele? Procesorul o sa limiteze placa video sau placa video o sa limiteze procesorul ori nimeni nu limiteaza pe nimeni? As dori si niste pareri despre sistem.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca taceai, folozof ramaneai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.
Ia 8gb in dual channel si ce frecventa vrei tu pentru ca intre 1333 si 1600 nu este diferenta mare decat daca folosesti vreo placa video integrata in procesor. (+ ca iti parlesti ramii mai repede decat trebuie cu overclock)
Regex amd nu au suport pci express 3.0 pe placile de baza si oricum nu limiteaza deloc.
Si cum se face ca am placa de baza care ar trebui sa suporte si 1866 fara oc dar ramii sunt vazuti din prima la 1333 fiind 1600.
Le dau overclock in toate felurile in care stiu si primesc tot felul de erori.
Eu spun mai bine sa stea cuminte cu overclockul.

| SpecialistIT a răspuns:

Sistemul este unul EXCELENT. Sa-l stapanesti cu placere. Nu va fi limitata placa video in nici un fel. Repet, nu va fi limitata!

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca mai pot sa te ajut cu ceva, nu ezita sa ma cauti.

Nu in ultimu' rand, iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

De asemenea, poti cere GRATIS update de bios la placa de baza, un lucru total recomandabil.
Tot GRATIS poti beneficia de ansamblare a PC-ului in cazu' in care nu ai timp sa nu te pricepi foarte bine la asta, tot la MediaDOT.

Bafta si multa sanatate!