| RaduTN a întrebat:

Pareri despre acest sistem multimedia si putin gaming?
www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1042122/
Se potrivesc toate piesele perfect? Piesele sunt bunicele pentru multimedia si putin gaming?

Funda :x

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Intel celeron + gt 730 :)) cea mai proasta alegere. Ai mai luat si un bat de 2gb ram. Nici macar windows pe x64 nu-i poti instala. E varza configuratia. Sa nu mai spun ca la acelasi pret puteai cumpara un hdd de 2x mai bun si mai incapator decat acela http://www.emag.ro/......E8G7KBBBM/

| RaduTN explică (pentru Jipa95):

Eu nu pot umple nici 200 de GB, dar un TB.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa iti mearga BF 3 pe ultra pe dracu laughing.
am vazut pe youtube ca in 1080p abia iti merge pe medium. Poti lasa rezolutia pe 1024x1024 si poate poate poti baga detaliile pe high, poate.

| RaduTN explică (pentru anonim_4396):

Prin putin gaming ma refeream la jocuri care merg perfect pe placile video on-board, oricum tinand cont ca nu ma joc eu jocuri de felul meu ma gandesc ca nu are rost sa-mi cumpar calculator, atat timp cat am laptop ce merge, greut dar merge. Mai mult tin laptopul pentru programare si nu cred ca ar fi o diferenta dintre un sistem performant si unul slab, cel putin asa ma gandesc.

| paulciul123456789 a răspuns:

Deci pisele is bunicele dar ia-ti macar 4gb ram ca vei regretac ca ti-ai luat doar 2 happy in rest placa destul de buna ca sa iti mearga battlefield 3 la ultra si procesoru ii bunicel iti va merge bine dar bagati 4 gb ram happy sper ca ti-am fost de folos.