| Alexu420 a întrebat:

Imi poate spune cineva cat inseamna 50 Mbps? Am facut abonament la next-gen si vreau sa stiu care este viteza maxima de download pentru 50 Mbps!

Răspuns Câştigător
| rutanklan a răspuns:

Viteza maxima ar fi 50/8 adica, vreo 6 megabytes pe secunda. Asta ar insemna ca ai putea descarca un film in3 minute, o melodie in 15 secunde, si o poza instant. Bineinteles aiae doar viteza maxima, atunci cand nu e nimeni pe retea si in jur totul e pustiu. Probabil ca o sa ai 2 sau 3 megabytes in mod uzual intr o secunda.

| Alexu420 explică (pentru rutanklan):

As vrea sa stiu doar motivul pentru care se imparte la 8? thinking

| rutanklan a răspuns (pentru Alexu420):

8 biti egal un byte. Hai ma asta fiecare copil o stie

| Alexu420 explică (pentru rutanklan):

Dar in oferta de ce scrie Mbps si nu Kbps sau morti masii nu inteleg dc se imparte thinking Daca scrie 50 mb/s atat ar trebui sa fie nu 6.4 mb/s download!

| rutanklan a răspuns (pentru Alexu420):

De aia, ca is unii Care nu stiu asta si pe aia se bazeaza. E ca si cum ai zice ca ai un salar de 100 000 de yeni japonez, care or fi... 1000 de lei sau asa ceva.

6 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Pai aia e viteza maxima, 50mbs adica 6, 25MB

| Serban_Dana_1978 a răspuns:

La viteza de 500 cât trebuie să am