| FakeLevy a întrebat:

Mi-am luat Sony vegas pro 8 trial si am observat ca merge foarte repede renderarea clipurilor dar le faci de vreo 10 sau 11 gb.Renderez in format. avi si HDV 720-25p intermediate. Cum sa fac sa renderez clipurile dar sa nu aiba atatia gb. funda

1 răspuns:
| nutepriveste21 a răspuns:

Tocmai de asta le converteste repede pentru ca nu le face compresie.Cand salvezi clipul setezi sa le converteasca in alte formate cum ar fi divx, xvid cu o compresie mare, dar va dura mult mai mult timp(asta tine si de performantele procesorului tau) si se va pierde ceva si din calitate.